Úvraťová stanice se smyčkou TT – 1. část

Tak tohle nové kolejiště začalo vznikat za poněkud nezvyklých okolností. Při prodeji mého úzkorozchodného segmentového kolejiště v měřítku 0e 1:43 se mi ozval zájemce s tím, že by mi mohl za kolejiště nabídnout poměrně rozsáhlou sbírku dieselových lokomotiv, motorových vozů a vagónů v měřítku 1:120 (TT) ČD 5. epochy. Toto jsem vyhodnotil jako přínosné, a po domluvě došlo na směnný obchod. Přivezl jsem si tak z Brna moc pěkný vozový park, který jsem ale neměl ani kde vyzkoušet. A tak jsem začal plánovat nové kolejiště – po 6 letech zase v modelové velikosti TT. Po různých úvahách z toho vznikla opět segmentovka podél dvou zdí široká kromě otočky 490mm. Tohle řešení jsem si nějak zamiloval, neboť výroba kolejiště po jednotlivých segmentech skýtá z mého pohledu spoustu výhod. Od relativně jednoduché stavby počínaje, přes snadnou údržbu a manipulaci, až po případný prodej.

Motivem kolejiště bude jednokolejná trať s úvraťovou stanicí, skrytým nádražím, malou mezilehlou stanicí s možností křižování vlaků, jednou zastávkou a vlečkou do areálu s nádržemi pro PHM, nebo Agrochemii. Vozový park bude především ČD 5. epochy, ale nevylučuji ani provoz jiných dopravců. Jako novinku v mém pojetí dosavadních realizací, plánuji řídit provoz kolejiště 100% digitálně, prostřednictvím počítače a programu Rocrail. Stavbu rozdělím na dvě etapy. V první etapě budou zprovozněné úvraťová stanice a další dva segmenty, z nichž ten rohový bude obsahovat i skryté nádraží. Po zprovoznění tohoto celku budou následně vyrobené další dva segmenty dle publikovaného layoutu.

A tak mohla stavba začít. Rámy klasické stavby z výběrových latí a překližky. Kolejové podloží polepené 3mm XPS pod plovoucí podlahy.

Na XPS podloží jsou ředěným Duvilaxem nalepené papírové utěrky a po zaschnutí je celek natřený hnědou akrylovou barvou. Tento postup se mi již několikrát osvědčil, a to hlavně proto, že na takto upravené podloží mohu lepit kolejivo kontaktním lepidlem Chemoprén, což jeho pokládku velice urychlí. Jen pro představu, kolejivo na těchto třech segmentech bylo položené za 2 odpoledne. Pro potěchu duše jsem si po jeho položení alespoň vizuálně vyzkoušel, jak bude vypadat souprava s patrovými vozy ve stanici a na oblouku R500mm.

Za normálních okolností bych nyní pokračoval instalací a zprovozněním servopřestavníků, a začal práce na krajině. Nyní, z důvodů plánovaného řízení kolejiště počítačem mě čeká výroba jednoduchého testovacího segmentu a zvládnutí alespoň nezbytných základů řízení kolejiště pomocí programu Rocrail.

Přeji všem návštěvníkům příjemné podzimní dny.

/Hank/