Dětská motokára na elektropohon – část 3. Dokončení před lakováním

Práce na dětské elektrické motokáře se pomalu chýlí ke konci. V podstatě je konstrukce hotová, zprovozněná a připravená na lakování. Před tím ji chci ještě otestovat s malým řidičem, zdali bude všechno OK. A tak za poslední týden vzniklo uchycení gelové baterie 12V 7,5A, uchycení pohonné jednotky, včetně montáže řetězu, a výroba a montáž plynového pedálu s táhlem k desce s mikrospínačem dimenzovaným na 10A.

Dále jsem vyrobil zatím provizorní desku s elektronikou. V první fázi bude řidič plynovým pedálem pouze ovládat uvedený mikrospínač a tím pohonnou jednotku sepne, nebo vypne. Ovládání otáček a případné nouzové zastavení mám vyřešené pomocí RC soupravy, kdy na dálku mohu servem ovládat potenciometr regulátoru. Regulátor je dimenzovaný na 20A https://www.hadex.cz/m456b-regulator-otacek-pwm-stejnosmernych-motoru-do-20a/ Maximální rychlost vozítka jsem zatím nastavil na rychlost rychlejší chůze. Odebíraný proud se simulovanou zátěží je 5A. Desku s elektronikou jsem umístil do plastového boxu, původně určeného pro horské kolo, který se mi doma několik let válel v garáži.

Vozítko je tedy zkompletované a po vyzkoušení, jak jsem již uvedl, bude provedeno lakování, dokončení a polstrování sedačky, instalace malé palubní desky, světel, houkačky …. a možná, že mě ještě nějaká blbost napadne. 🙂 🙂 🙂

V sobotu 7.5. dopoledne jsme uskutečnili provozní zkoušku i s malým řidičem. Dopadla nad očekávání a tak může jít kára do laku a poté na finální dokončení.

A tady je jedno krátké amatérské video: https://youtu.be/InvSZNFbmyw

Hezké dny všem návštěvníkům 🙂 /Hank/