Mini slet upoutaných modelů na letišti AMG Mýto

Dnes v sobotu 16.4.2022 se na našem klubovém letišti AMG Mýto uskutečnil 1. mini slet upoutaných modelů. Tuto zajímavou akci připravil můj klubový kolega a celoživotní letecký modelář Miloš Petrbok.

Sešli se zde modeláři z Berounska, Plzeňska, a Příbramska s celkem 10 upoutanými modely, z nichž převážná část byla poháněna dobovými spalovacími motory. No a jak se říká, že pokrok se zastavit nedá, a také, že lenost a pohodlnost je jeho matkou, několik upoutaných modelů bylo poháněno i moderními střídavými elektromotory. Inu. Proč nééé 🙂 A tak představuji alespoň malou galerii modelů z této akce.

Počasí dnešní akci bohužel vysloveně nepřálo. I když sice nepršelo, byla zima a hlavně foukal nepříjemný, studený, nárazový vítr, místy až 8m/s. Přesto se našli 3 odvážlivci, kteří své modely předvedli za letu. Akce byla i přes nepřízeň počasí velice zajímavá, což jsem nehodnotil jen já, nýbrž i ostatní, kteří se shodli, že ještě letos patrně 17. září se tato akce na letišti AMG Mýto zopakuje. Zváni jsou tímto všichni, kteří by chtěli přijet s jakýmkoliv modelem „na drátech“.

Děkuji tímto jménem pořádajícího kolegy Miloše Petrboka i našeho klubu AMG Mýto všem dnešním „účkařům“ za zájem a účast na této akci. 🙂

Tak letu ZDAR a všem Hezké Velikonoce 🙂

/Hank/