Koncová Hankov H0 – část 16. Krajina na nových segmentech

Tento víkend byl ve znamení „zemních prací“ a přípravy podloží budoucí krajiny. Osvědčená klasika. Pěnový polystyren, montážní pěna, a po opracování papírové utěrky lepené ředěným Duvilaxem.

??? ??? ??? ??? ??? ???

Do současné doby jsem pro práce na krajině používal především různé foliáže a na drobná místa posypy. Nyní jsem konečně odhodlal k použití statické trávy. Zhlédnul jsem s touto tématikou dost videí, něco načetl na webech zkušených mašinkářů, krajinářů a dostal také nějaké praktické rady od přátel, kteří se na tuto cestu dali již před časem. /Díky Honzo a zdravím do Č.K./ 🙂

A tak v mém případě poprvé přišla na řadu vysušená a prosetá hlína, která bude tvořit podloží budoucí statické trávy. Dle rad zkušených posypaná na Duvilaxem natřený povrch a postříkaná vodou z rozprašovače.

??? ???

Zatím to nevypadá moc optimisticky, ale předpokládám, že až se zazelená, bude veseleji 🙂 Nějakou statiku jsem již nakoupil u Martina na Kladně a Flokovačka PSG-1 od f. Peco mi přijde někdy v týdnu. Tak jsem sám na sebe zvědavý, jestli na konci příštího víkendu budu mít ze statiky radost, nebo pojedu někam nakoupit osvědčené foliáže 🙂

No a než mi přijde ta flokovačka, pustil jsem se ještě do posledních dvou segmentů, které budou tvořit SN s malou přesuvnou a spojovací oblouk k druhému zhlaví Hostomic /od Litně/, čímž budou Hostomice pod Brdy, jako v reálu mezilehlou stanicí 🙂

??? ???

Vzniknou tak dvě varianty možného provozu. A) Hostomice koncová a B) Hostomice mezilehlá. Po snadné demontáži 5cm panelu se zarážedly a připojení segmentu s obloukem a segmentu SN s přesuvnou.

??? ???

Nastal den „D“ a  zde jsou první zkušenosti a výsledky se statickou trávou. Tráva od Model Scene a od Noch. Práce je to příjemná a výsledek mě napoprvé mile překvapil. Následovala stavba opěrné zdi, která je z PVC desek polepených PPS strukturou od f. Faller. Vrchní věnec opěrné zdi je opět z plastové desky. Lepeno kontaktním lepidlem UHU-POR, který neleptá PPS. Celek je následně natřený barvou beton od Faller a po uschnutí patinovaný barevnými křídami.

??? ???

Druhý den mohly přijít na řadu stromky od Katky V., a zbytky foliáží především kolem polní cesty, potoka a pilířů mostu.

??? ???

Z polotovarů od f. Auhagen vzniká vlevo od mostu plechový sklad.

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Ještě bylo potřeba trávu místy přeflokovat světlejšími odstíny a mohl jsem na segmenty umístit nějaké doplňky v podobě malého poutního svatostánku a ohrady se skotem 🙂

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Nyní se budu věnovat úpravě ovládacího pultu, aby bylo kolejiště kompletně zprovozněné. S detaily a nedodělky na krajině si budu hrát za dlouhých zimních večerů.

Nakonec jedno video manipulačního vlaku s T234 na trati Hankov-Hostomice pod Brdy.

https://youtu.be/pD6pIDPUOvI

Pokračování 🙂

Hezké podzimní dny všem.     /Hank/