Variabilní minikolejiště H0 – část 5. Kousek krajiny

Předesílám, že cílem tohoto projektu bylo zhotovit jednoduché, skladné a finančně nenáročné minikolejiště do mého druhého bydliště.  Při jeho tvorbě jsem chtěl zužitkovat nějaký materiál, stromky, travní koberce a kousky foliáži, co mi zbyly z většího kolejiště. Rovněž jsem ekonomicky přistoupil k tvorbě budov, ze zbytků plastových desek a k zhotovení ručních rozpojovačů. Přestavníky MTB se mi podařilo výhodně koupit za cca 2/3 ceny, a tak odpadlo i plánované ruční ovládání třech výhybek. Po 3 víkendech práce na kolejišti tak mohlo dojít i na tvorbu jednoduché krajiny.

Ještě jsem trochu upravil přístřešek zastávky a nakonec i posunul plot fabriky a ponechal osobní vrátnici. Kolejiště jsem provizorně umístil před pozadí mojí větší segmentovky a kromě cca hodinového „postrku“ udělal pár fotek. Na posun a Inglenook jsem si pořídil sice německou, ale zato docela hezkou a hlavně levnou digitální BR290 z nějakého setu.

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Došlo i na jednoduchou tankovací stanici. Je zhotovená z plastu, kartonu a 0,8mm drátu. Bouda je z vlnitého „plechu“ Auhagen.

??? ??? ??? ???

Za svahem se stromy je mini skryté nádraží pro motorák M240. Ten má za úkol nejen vozit zaměstnance do fabriky a zpět, nýbrž především zpestřit posun nákladních vozů na vlečce. K fabrice projíždí kolem ohrady s německými krávami z farmy Noch 🙂

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Po pořádném proschnutí štěrkování přijde na řadu patinace štěrkového lože a další drobnosti jako jsou vrata, pěšiny, nádvoří fabriky apod.

Pokračování 🙂                                    /Hank/