Segmentové kolejiště H0 – 20. část – Vlečka

O volných svátečních dnech jsem nějaký čas věnoval i stavbě kolejiště. Po rozšíření spodního segmentu se SN, kde byla vytvořena vratná smyčka, došlo nyní i k úpravě horního segmentu s koncovou stanicí. Nejprve přišlo na řadu rozšíření konstrukce horního segmentu tak, aby rozměrově kopíroval segment spodní.

??? ??? ??? ???

Následovalo položení kolejiva budoucí vlečky. Současně s tím bylo mírně upraveno vjezdové zhlaví – respektive zaústění vlečkové koleje a zrušení jedné kusé koleje .

??? ???

Betonové oplocení budoucí vlečky je vyrobeno ze zbytků reklamních plastových desek 2 a 5 mm. Prvotním záměrem bylo postavit skladový areál. Vlevo měly být upravené budovy od WEPE, vpravo sklady z plastových desek.

??? ???

Tento koncept jsem ovšem i na rady zkušených kolegů modelářů opustil a přistoupil k tématu vlečky jinak. Bude na ni část strojírenského podniku na výrobu armatur, případně různých svařenců apod…..  A tak začala demontáž panelů nádvoří, otevření prostoru a stavba vlastní haly strojírny. Opět z plastových desek 3mm. Chvílemi to vypadalo jako vcelku realistické staveniště. 🙂

??? ??? ??? ?????? ???

Současně byla vyrobena i nakládací rampa.

??? ???

A práce na hale strojírny. Okna vyřezaná na plotru ze samolepící folie, přilepená na tenké čiré plexi a vlepena zevnitř budovy. Vjezdová vrata mají rámy z uhlíkových tyček průměr 1,2mm a plechové výplně z tvrdého kartonu.

??? ??? ??? ?????? ??? ??? ???

Přibylo i trochu zeleně a první venkovní stojan na materiál -v tomto případě na trubky.

??? ??? ??? ???

A několik dalších fotek na vznikající areál strojírny.

??? ??? ??? ??? ??? ???

Tento víkend ještě vznikl menší otevřený přístřešek na materiál. Komplet z uhlíkových tyček o průměru 1,2 a 2mm. Střecha polotovar Auhagen.

??? ??? ??? ??? ??? ???

Pokračování příště 🙂

/Hank/