Říjen a listopad 2014 byl ve znamení i stavby dalších segmentů. Druhý segment se širou tratí a mostem je řešen tak, aby krajina nebyla v rovině a trať v ní byla vedena pokud možno více realisticky. Proto i konstrukce tohoto segmentu byla od ostatních odlišná. Konstrukce náspu vedení trati je tvořena dřevěnými špalíky různé výšky, 5mm plastovou deskou vyřezanou do tvaru tratě a korkovým podložím. Lepeno disperzním a kontaktním lepidlem a pojištěno vruty.
Následovala tvoba podkladu krajiny.Technologie: Pěnový polystyrén, montážní pěna, elektrická páječka, smirkové plátno, a po opracování nakašírovaný toaletní papír a papírové utěrky. Ty jsem lepil zředěným Duvilaxem v poměru 1:3 ve prospěch vody 🙂
Most je upravený ze dvou mostů ještě od východoněmecké BTTB a je umístěn na vyrobených pilířích z plastových desek 3mm. Dnes mě mrzí, že jsem nekoupil nějaký více realistický. Třeba jej někdy, až to bude mnohem komplikovanější:-) vyměním. Koleje jsou ke korkovému podloží lepeny Disperkolem. No a aby mě práce více bavila, musel jsem občas vyzkoušet na omezeném prostoru i nějakou tu mašinku 🙂
Třetí segment v pořadí je rohový a konstrukčně náročnější, neboť jako jediný je patrový. Níže povede trať se skrytou výhybnou a nahoře bude menší koncová stanice odbočné trati.
Konstrukce je v podstatě totožná jako první dva segmenty – vše je řešeno ostatně tak jak umím, jaké mám dílenské vybavení, a jak mi to jde nejlépe od ruky 🙂 Tím chci jen říci, že jistě existují i jiná minimálně stejně dobře fungující konstrukční řešení.
Na posledních fotografiích jsou vidět boky segmentů. Ty jsou zhotovené z 10mm překližky vždy v páru pro spoje sousedních segmentů. Obdélníky potřebné šířky a výšky mi nařezali v jedné z truhláren a finální tvar jsem dotvořil doma za pomoci přímočaré pily a stojanové vrtačky.
Pokračování příště 🙂 Hank