Asi byl čas na změnu …

Jestli je 40 let dlouhá doba, je pouze otázkou pohledu, k čemu se tento časový údaj vztahuje. V každém případě je to v naprosté většině případů více něž polovina lidského života….. Já jsem se po tuto dobu, někdy více, někdy méně aktivně věnoval ve volném čase klasické letecké modelařině….

Jedno z mouder praví: „Nikdy neříkej nikdy“. Ještě před pár lety bych si sám nedovedl ani představit, že bych se pustil i do zcela jiné modelářské oblasti a to do modelové železnice.  A tak se i stalo. Z oblasti modelů letadel, kde jsem se za ta léta hodně naučil, věděl a dokonce i několik let publikoval do odborného modelářského měsíčníku, jsem se najednou octl v naprosto neznámém prostředí. Totální začátečník v letech, kdy jiní již dosahují pomyslných met. A možná i tohle byla pro mě hozená rukavice, abych se začal zajímat o novou problematiku a nasávat potřebné informace od kamarádů, z literatury i příslušných diskusních fór. ….. A že mě to motivovalo je snad patrné i z následných příspěvků o realizaci mého projektu – kolejiště ČSD v modelovém měřítku TT – což pro nezasvěcence znamená, že je zde všechno zmenšeno oproti skutečnosti 120x.

Chtěl bych tak poděkovat všem, kdo mi v této oblasti pomohli radou, inspirací i optimismem – a to především  lidem z diskuzního fóra http://diskuze.modely.biz/index.php  a také kamarádovi a velkému železničnímu nadšenci J. Navrátilovi jehož modelové kolejiště stojí za shlédnutí http://www.zeleznice-vrcen15.cz/.

Aby však bylo řečeno vše, moje počiny s modelovou železnicí však neznamenají, že jsem tímto zanevřel na modely letadel a na kamarády kolem nich. Jen jsem si na chvilku tak trochu „odskočil“ k trochu jiným modelům 🙂

Hank 🙂